Volledige Boekenlijst

Hieronder een volledige lijst met alle beschikbare boeken op alfabetische volgorde. Als eerst wordt de titel van het boek benoemd met daarachter de naam van de auteur. Tussen haakjes staat waar het boek te vinden is op deze website.

123...0

- 13 maanden concentratiekamp Vught - Boud van Doorn (Kamp Vught, Nederland)

A

- Aan een zijden draad - Hans N. Andriesse (Diversen)

- Advokaat in nacht en nevel '40-'45 - Bert Aerts / Jos de Man (Diversen)

- Alles ging aan flarden - Klaartje de Zwarte (Diversen)

- Amor fati. Zeven opstellen over Bergen-Belsen - Abel J. Herzberg (Bergen-Belsen, Duitsland)

- Anus Mundi - Wieslaw Kielar (Auschwitz, Polen)

- de Apotheker van Auschwitz - Dieter Schlesak (Auschwitz, Polen)

- Arts achter prikkeldraad - Dr. Albert Haas (Diversen)

- Assistent van Mengele - Miklos Nyiszli (Auschwitz, Polen)

- Auschwitz - Laurence Rees (Auschwitz, Polen)

- Auschwitz - Robert Jan van Pelt & Deborah Dwork (Auschwitz, Polen)

- Auschwitz 13917 - Mirjam Blits (Auschwitz, Polen)

- het Auschwitz album - Annet Fransen en Bella Gutterman (Auschwitz, Polen)

- Auschwitz rapportage - Primo Levi en Jacq Vogelaar (Auschwitz, Polen) 

B

- de Baby's van Mauthausen - Wendy Holden (Mauthausen, Oostenrijk)

- Beelden uit de nacht - Elie Cohen (Diversen)

- Beelden uit het verleden - P1408 (Kamp Vught, Nederland)

- Bergen-Belsen - Eberhard Kolb (Bergen-Belsen, Duitsland)

- Bergen-Belsen - Ian baxter (Bergen-Belsen, Duitsland)

- het Beruchte concentratiekamp Amersfoort - J.P. v/d bel (Kamp Amersfoort, Nederland)

- Beulen van Breendonk - Mark van den Wijngaert (Breendonk, België)

- de Beul van Amersfoort - Richard Hoving (Kamp Amersfoort, Nederland)

- de Bevrijders - Michael Hirsh (Diversen)

- de Bevrijding van Oranienburg - P. Lenstra (Oranienburg, Duitsland)

- de Bewakers van Westerbork - Frank van Riet (Kamp Westerbork, Nederland)

- de Bibliothecaresse van Auschwitz - Antonie Itubre (Auschwitz, Polen)

- Bij de kapo's - J. Engels (Kamp Vught, Nederland)

- Bij ons in Auschwitz - Arnon Grunberg (Auschwitz, Polen)

- Binnen de poorten - Jules Schelvis (Diversen)

- het Boek der kampen - Ludo van Eck en Sis van Eeckhout (Diversen)

- het Boek der kampen - Ludo van Eck (Diversen)

- Breendonk de dood - Edgard Marbaix (Breendonk, België)

- Brieven uit 'Hitlers Herrengefangnis' 1942-1944 - Max Kohnstamm (Diversen)

- Brieven uit Westerbork - Etty Hillesum (Kamp Westerbork, Nederland)

C

- de Celliste van Auschwitz - Anita Lasker-Wallfisch (Auschwitz, Polen)

- Chelmno - J.D. Burton (Chelmno, Polen)

- Colditz '40-'42 - P.R. Reid (Schloss Colditz, Duitsland)

- Colditz '40-'45 - P.R. Reid (Schloss Colditz, Duitsland)

- de Commandant - Jurg Amann (Auschwitz, Polen)

- Commandant van Auschwitz - Rudolff Hoss (Auschwitz, Polen)

- Concentratiekampen - H. Dijkstra (Diversen)

- het Concentratiekamp in het dorp - Raimo Alsen & Angelika Königseder (Ladelund, Duitsland)

- Concentratiekamp Ladelund 1944 - Michael Jacob & Elisabeth Naji (Ladelund, Duitsland)

- het Concentratiekamp Neuengamme - Annelie van Dijk (Neuengamme, Duitsland)

- Concentratiekamp Oranienburg - Gerhard Seger (Oranienburg, Duitsland) 

D

- Dagboek 1943-1945 - Jozef Hilel Borensztajn (Diversen)

- Dagboek geschreven in Vught - David Koker (Kamp Vught, Nederland)

- Dagboek uit Bergen-Belsen - Renata Laqueur (Bergen-Belsen, Duitsland)

- Dagboek uit Kamp Amersfoort, 1942 - Dirk Willem Folmer (Kamp Amersfoort, Nederland)

- de Dag dat de nazi's kwamen - Stephen R. Matthews (Dorsten, Duitsland)

- Daniella - Ka-tsetnik 135633 (Auschwitz, Polen)

- Dat alles heeft mij oog gezien - Jo Spiel (Theresienstadt, Tsjechië)

- het Denkende hart van de barak - Etty Hillesum (Kamp Westerbork, Nederland)

- de Dode met mijn naam - Jorge Semprun (Buchenwald, Duitsland)

- Dodenmars - Joe Klaas (Diversen)

- Dokter 117641 - Louis J. Micheels (Diversen)

- de Dood in de Ogen - Hilde Huppert (Auschwitz, Polen)

- Doodstraf op termijn - Hinke Piersma (Natzweiler - Struthof, Frankrijk)

- Dora 1943-1945 - Brigitte D'Hainaut (Dora-Mittelbau, Duitsland)

- Dossier NN - Don Bamberg (Diversen)

- een Drukker in het getto van Radom - Jeanette Klusman (Radom, Polen)

- de Duisternis tegemoet - Gitta Sereny (Treblinka, Polen)

E

- de Eed - Juri Piljar (Mauthausen, Oostenrijk)

- Een jaar Buchenwald - Dr. W. Drees (Buchenwald, Duitsland)

- Een van de laatsten - Chil Rajchman (Treblinka, Polen)

- Eenzame opsluiting - Christopher Burney (Diversen)

- het Eerste transport - Heather Macadam - (Auschwitz, Polen)

- Eindstation Auschwitz - Eddy de Wind (Auschwitz, Polen)

- Ellrich - Edgard Vande Casteele (Ellrich, Duitsland)

- Ellrich 1944 - 1945 - Manfred Bornemann (Ellrich, Duitsland)

- Encyclopedie van de Holocaust - Dr. Robert Rozett (Diversen)

- En misschien was dat nog maar het begin... - Hanna Levy-Hass (Bergen-Belsen, Duitsland)

- Er is een weg naar de vrijheid - Dr. J. Hemelrijk (Diversen)

- Er reed een trein naar Sobibor - Jules Schelvis (Sobibor, Polen)

- Eva - Meyer Levin (Auschwitz, Polen)

F

Flossenbürg een vergeten concentratiekamp - Gie van den Berghe (Flossenbürg, Duitsland)

- de Fotograaf van Auschwitz - Luca Crippa en Maurizio Onnis (Auschwitz, Polen)

- Fullen - Ferruccio Francesco Frisone (Fullen, Duitsland)

G

- de Gaskamers van Schloss Hartheim - Luise Jacobs (Schloss Hartheim, Oostenrijk)

- Geen nummers maar namen - Jos Sinnema (Dachau, Duitsland)

- Gedenkboek van het Oranjehotel - E.P. Weber (Oranjehotel, Nederland)

- de Geheimzinnige kazerne Dossin - Jos. Hakker (Kazerne Dossin, België)

- Gemmeker - Ad van Liempt (Kamp Westerbork, Nederland)

- Genummerd voor het leven - P. Van Landtsheer & M. Van Roosbroeck (Diversen)

- Gesprekken met mijzelf in Auschwitz - Letty Ben (Auschwitz, Polen)

- Getuigenissen uit de concentratiekampen - Martin Heylen & Marc van Hulle (Diversen)

- het Getto van Odessa - David Starodinski (Diversen)

- de Gevangenen van Breendonk - James M. Deem (Breendonk, België)

- Gevangen in het Veen - Pieter Alberts (Diversen)

- de Gijzelaars van Sint Michielsgestel - Madelon de Keizer (Kamp Sint Michielsgestel, Nederland)

- Goethe in Dachau - Nico Rost (Dachau, Duitsland)

H

- Had het anders gekund? - Abel de Jong (Kamp Westerbork, Nederland)

- Hel en hemel van Dachau - Ds. J. Overduin (Dachau, Duitsland)

- de Hel op de Vughtse heide - No 469 (Kamp Vught, Nederland)

- het Helse einde van Vught - F.M. Gescher (Kamp Vught, Nederland)

- Hel van Brabant - P. Galis (Kamp Vught, Nederland)

- de Hel van Dachau - Walter Hornung (Dachau, Duitsland)

- de Hel van Lublin - J.D. Burton (Majdanek, Polen)

- Hippocrates in de hel - Michel Cymes (Diversen)

- Herinneringen aan Neuengamme - Jan van der Liet (Neuengamme, Duitsland)

- Hitlers gevangenissen - Nikolaus Wachsmann (Diversen)

- het Hocker album - Chrisophe Busch (Auschwitz, Polen)

- de Holocaust - Frantisek Emmert (Diversen)

- de Holocaust monumenten van Europa - Martin Winstone (Diversen)

I

- Ik heb dit alles opgeschreven... - Max Cohen (Diversen)

- Ik kreeg mijn vader niet dood - Lilian de Bruijn (Diversen)

- Ik ontsnapte uit Auschwitz - Rudolf Vrba (Auschwitz, Polen)

- Ik overleefde de Holocaust - Nanette Konig-Blitz (Diversen)

- Ik overleefde Treblinka - Samuel Willenberg (Treblinka, Polen)

- Ik was de enige die ontsnapte uit Buchenwald - Egmond Vandievoet (Buchenwald, Duitsland)

- Ik was er bij - Henk Buurman (Kamp Rees, Duitsland)

- In Dépot - Philip Mechanicus (Kamp Westerbork, Nederland)

- In de schaduw van Auschwitz - Frank van Vree (Auschwitz, Polen)

- In deze bajes - K. de Fries (Oranjehotel, Nederland)

- In het concentratiekamp - Ds. J. van Raalte (Diversen)

- In het puin van het getto - Pauline Broekema (Warschau, Polen)

- In ons hart waren we reuzen - Yehuda Koren (Auschwitz, Polen) 

J

- Jodenkampen - Niek van der Oord (Diversen)

- de Jongen die tien concentratiekampen overleefde - Alan Gratz (Diversen)

K

- Kamp Amersfoort - Geraldien von Frijtag Drabbe Kunzel (Kamp Amersfoort, Nederland)

- Kamp Amersfoort - Max van Leeuwen (Kamp Amersfoort, Nederland)

- Kamp Erika & kamp Erica - Wim Grootenhuis (Kamp Erika, Nederland

- het Kamp Schoorl - Albert Boer (Kamp Schoorl, Nederland)

- Kamptoestanden 1944-'45 - '48 - Dr. van der Vaart Smit (Diversen)

- Kamp Vught - Jan van de Mortel (Kamp Vught, Nederland)

- Kamp Vught 1943-1944 Eindpunt...of tussenstation - Tineke Wibaut-Guilonard (Kamp Vught, Nederland)

- de Keuze - Edith Eva Eger (Auschwitz, Polen)

- de Kinderbarak in Bergen-Belsen - Hetty E. Verolme (Bergen-Belsen, Duitsland)

- Kinderen in Auschwitz - Inge Deutschkron (Auschwitz, Polen)

- Kind in Auschwitz - Thomas Geve (Auschwitz, Polen)

- Kinderen in Theresienstadt - Herman Vandormael (Theresienstadt, Tsjechië)

- KL - Nikolaus Wachsmann (Diversen)

- Kleermaker in Auschwitz - David Turnhout & Dirk Verhofstadt (Auschwitz, Polen)

- de Kleine moeder in Bergen-Belsen - Hetty Verlome (Bergen-Belsen, Duitsland)

- de Kleine vesting Tezerin 1940-1945 - Miroslava Benesova (Theresienstadt, Tsjechië)

- Knackers achter prikkeldraad - Guusta Veldman (Kamp Erika, Nederland)

- Koude voeten - Bill Minco (Diversen)

L

- de Laatste getuige - Frank Krake (Diversen)

- de Laatste getuigen uit concentratie- en vernietigingskampen - Interviews door jongeren (Diversen)

- de Laatste vlinder in Theresienstadt - Michael Jacot (Theresienstadt, Tsjechië)

- het Latrinecommando - M. Ferares (Diversen)

- Leven met de dood - Olga Lengyel (Auschwitz, Polen)

- Levenstekens - Hilde Verdoner (Kamp Westerbork, Nederland)

- Levensverhalen laten leven - Anita Farkas (Kamp St. Lambrecht, Oostenrijk)

- het Leven van een Nacht in Nebel - Henri Theunissen (Diversen)

M

- de Man die naar Auschwitz wilde - Denis Avey (Auschwitz, Polen)

- Mauthausen 1938 - 1998 - Hans de Vries (Mauthausen, Oostenrijk)

- de Meisjes van Ravensbrück - Anna Ellroy (Ravensbrück, Duitsland)

- Memoires van Yvo Pannekoek - Yvo Pannekoek (Diversen)

- de Menselijke soort - Robert Antelme (Bad Gandersheim, Duitsland)

- Mijn belevenissen in Duitse concentratiekampen - Joh. Teunissen (Diversen)

- Mijn getto - Jack Eisner (Diversen)

- Mijn naam is Selma - Selma van de Perre (Ravensbrück, Duitsland)

- Mijn strijd - Adolf Hitler (Diversen)

- Mila 18 - Leon Uris (Warschau, Polen)

- het Moordhol Bergen-Belsen - Max Hakkert (Bergen-Belsen, Duitsland)

- de Muur - John Hersey (Warschau, Polen)

- Muziek achter prikkeldraad - Fania Fenelon (Auschwitz, Polen)

N

- Naar de hel… en terug - Jacob van Gelder (Diversen)

- Nacht - Elie Wiesel (Diversen)

- Nacht und nebel - Floris B. Bakels (Diversen)

- de Nationaalsocialistische volkenmoord op Sinti en Roma - Romani Rose (Diversen)

- de Nazi moordfabrieken - Ton Roozeboom (Diversen)

- Na zonsopgang - Ben Shephard (Bergen-Belsen, Duitsland)

- Nederlanders in Buchenwald 1940-1945 - Kirsten Snijders (Buchenwald, Duitsland)

- Nederlanders in Neuengamme - Dr. Judith Schuyf (Neuengamme, Duitsland)

- Nederland gedenk - Samengesteld door veertig oud-gevangenen (Kamp Erika, Nederland)

- de Negentien treinen naar Sobibor - Dr. E.A. Cohen (Sobibor, Polen)

- Neuengamme - Dr. A. van de Poel (Neuengamme, Duitsland

- Neuengamme - Dr. Alb. van de Poel (Neuengamme, Duitsland) 

O

- Ontmoetingen in de hel - Hanna Hammelburg-de Beer (Auschwitz, Polen)

- Ontsnapping uit de dodenmars - Kees van Cadsand (Diversen)

- Ontsnapping uit Sobibor - Richard Rashke (Sobibor, Polen)

- Ontsnapt uit Treblinka - Richard Glazar (Treblinka, Polen)

- Ooggetuigen van Sobibor - Jules Schelvis (Sobibor, Polen)

- de Oproep - Marianne Foncke (Diversen)

- het Oranjehotel - Bas von Benda-Beckmann (Oranjehotel, Nederland)

- Overleven in Dachau - Leo van der Tas (Dachau, Duitsland)

P

- Plekken van verzet en pijn I - Diete Oudesluijs (Diversen)

- Plekken van verzet en pijn II - Diete Oudesluijs (Diversen)

- Post uit de vergetelheid - Bennie Vlaskamp (Diversen)

R

- Ravensbrück - Sarah Helm (Ravensbrück, Duitsland)

- een Rechter in Auschwitz - Kevin Prenger (Auschwitz, Polen)

- de Rook boven Birkenau - Liana Lillu (Auschwitz, Polen)

S

- het Schooltje van Auschwitz - Mario Escobar (Auschwitz, Polen)

- Schroeiplekken - Carla van Lier (Diversen)

- Selma - Ad van Liempt (Sobibor, Polen)

- Shoah - Claude Lanzmann (Diversen)

- de Sinterklaas razzia van 1944 - Dick Verkijk (Kamp Rees, Duitsland)

- het Slavenhuis - Frans Penders (Diversen)

- Sonderkommando Auschwitz - Shlomo Venezia (Auschwitz, Polen)

- Spelen achter prikkeldraad - Esther Gobel (Diversen)

- de SS-arts en de kinderen van Bullenhuser Damm - Günther Schwarberg (Bullenhuser Damm, Duitsland)

- de SS-frontarbeiders van Kamp Amersfoort - Henk Sintniklaas (Kamp Amersfoort, Nederland)

- de SS staat - Eugen Kogon (Diversen)

- St. Michielsgestel - B.H. v.d. Gijzel (Kamp Sint Michielsgestel, Nederland)

T

- de Tatoeëerder van Auschwitz - Heather Morris (Auschwitz, Polen)

- Ter dood veroordeeld - Gerard Maas (Diversen)

- Terug in Auschwitz - Kitty Hart (Auschwitz, Polen)

- Terug in de hel van Buchenwald - K.R. van Staal (Buchenwald, Duitsland)

- Terug uit nacht und nebel - Floris B. Bakels (Diversen)

- Theresienstadt - George E. Berkley (Theresienstadt, Tsjechië)

- Tot ziens in vrij Mokum - Flip Slier (Kamp Molengoot, Nederland)

- Treblinka - Jean-Francois Steiner (Treblinka, Polen)

- de Trein fluit - Karl Vandenberghe (Diversen)

- Trompettist in Auschwitz - Dick Walda (Auschwitz, Polen)

- de Tunnel - Andre Lacaze (Mauthausen, Oostenrijk) 

U

- Uit de diepten - Bettine Siertsema (Diversen)

- Uitzicht - Floris B. Bakels (Diversen)

V

- Van kleermaker tot kapo - Aline Pennewaard (Diversen)

- de Veensoldaten - Wolfgang Langhoff (Börgermoor, Duitsland)

- Verboden te sterven - Willem Harthoorn (Diversen)

- een Verborgen herinnering - Dunya Breur (Ravensbrück, Duitsland)

- Verder leven - Ruth Kluger (Diversen)

- Verdoemde dokters - Christian Bernadac (Diversen)

- Verdwenen in Duitsland - Imke Müller-Hellmann (Engerhafe, Duitsland)

- Vergeet het toch maar - Taecke J. Botke (Diversen)

- Vergeten stemmen van de Holocaust - Lyn Smith (Diversen)

- het Verhaal van doorgangskamp Westerbork - Jacob Boas (Kamp Westerbork, Nederland)

- Vernietigingskamp Sobibor - Jules Schelvis (Sobibor, Polen)

- de Vernietiging van de Joden in Polen - Drs. J.A. Weijel (Diversen)

- Vervolging en de deportatie van Sinti en Roma in Nederland 1940-1045 - Carry van Lakerveld (Diversen)

- Vervolging van zigeuners in Nederland 1940-1945 - Dr. B.A. Seijs (Diversen)

- Vier gelijke stenen - Marion Blumenthal Lazan (Bergen-Belsen, Duitsland)

- de Vijf concentratiekampen in Nederland 1940-1945 - Binjamin Heyl (Diversen)

- Vlucht en verzet - Piet Stavast (Diversen)

- Vrijwillig naar Auschwitz - Jack Fairweather (Auschwitz, Polen)

- Vrouwenkamp (dagboek uit Neubrandenburg) - Micheline Maurel (Neubrandenburg, Duitsland)

- Vrouwenkamp (Een schokkend verhaal uit de Tweede Wereldoorlog) - Micheline Maurel (Neubrandenburg, Duitsland)

- Vrouwen van Vught - Hans Olink (Kamp Vught, Nederland)

W

- de Wannsee conferentie - Peter Longerich (Diversen)

- de Wantsenjagers - C.D. Laros (Diversen)

- Wat zal de morgen brengen? - Marianne Adam (Auschwitz, Polen)

- Wenteltrap Mauthausen - Victor van Riet (Mauthausen, Oostenrijk)

- Westerbork - Dick Houwaart (Kamp Westerbork, Nederland)

- Westerbork - Is. van Nierop (Kamp Westerbork, Nederland)

- Westerbork en Theresienstadt - A. J. Liepman (Kamp Westerbork, Nederland)

- Wij, muselmanner - Rene Lambrechts (Diversen) 

Z

- de Zak met vlooien - G. van Amstel (Diversen)

- Ze bouwen daarginds een concentratiekamp - Bert Oomen (Diversen)

- Zeven maanden concentratiekamp (Deel 1 Heinkelfabrieken) - Dr. J. Hemelrijk Sr. (Diversen)

Zeven maanden concentratiekamp (Deel 2 Sachsenhausen) - Dr. J. Hemelrijk Sr. (Diversen)

Zeven maanden concentratiekamp (Deel 3 Leven en sterven in Buchenwald) - Dr. J. Hemelrijk Sr. (Diversen)

- Zo ben je daar - Tineke Wibaut-Guilonard (Diversen)

- een Zondagskind in Buchenwald - Nico Pols (Buchenwald, Duitsland)

- Zo was Auschwitz - Primo Levio (Auschwitz, Polen)

- Zo was het in Dachau - Ludo van Eck (Dachau, Duitsland)

- Zo was het in Mauthausen - Ludo van Eck (Mauthausen, Oostenrijk)